poniedziałek, 22 lutego 2010

Poznajcie NINĘ

Przyszedł czas, że mogę się pochwialić moimi "tworami" drutowymi. A także umieszczeniem ich na Ravelry. No i oczywiście ZDANYM (I TO DOBRZE) LEPem!! (o egzaminie nie będę pisać nic więcej, bo strona ma być o hobby, ale muszę się tym nacieszyć!!)


Naprawdę jestem dobra w te klocki ;)


Model nr 1- Ivy, projektu Kim Hargreaves


 
 
 
 
 
 
 
 
Sweter jest bardzo uniwersalny, a do tego ciepły, bo zrobiony ze 100% wełny (Prestige, firny YarnArt).
Model nr 2- Thea projektu Kim Hargreaves 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Swetry mają trochę wad: pierwszy jest za luźny, drugi przyciasny, ale dopiero się uczę. 
 
Mam taki charakter, że zanim zacznę coś robić, muszę się wszystkiego co możliwe dowiedzieć (co można nazwać perfekcjonizmem i utrudnianiem sobie życia). Dzięki temu następny razem może uda mi się opisać to co wiem o "bust darts", czyli zaszewkach drutowanych i dopasowywaniu do figury. I w tym miejscu muszę coś wyznać- uwielbiam język angielski, na wszystko ma oddzielne nazwy i to dużo ładniejsze niż nasze. A w amerykańskich instrukcjach czyli tutorialach każda rzecz jest ZDEFINIOWANA I OPISANA. Jak zaczęłam je czytać, chwilę mi zajęło, że wszystko do czego musiałam wcześniej sama dochodzić, różne metody, pomysły tam mają INSTRUKCJĘ OBRAZKOWĄ! Internet jest cudowny :)
 
A oto model nr 3, "last but not least"- NINA!!  projektu mojego i Gosi

Jak widać Nina to manekin, mój osobisty, przedstawiający mnie we własnej osobie. A że w jednym z tutoriali było napisane, że należy przy wykonywaniu mieć dobry humor i dobre wino, to oczka troche już mi się świecą ;)

Co do Niny- to tak zwana "dress form". Stworzone zostały 2- moja i Gosi. Szokiem było uświadomienie sobie, jak naprawdę wyglądamy ;) Ale nie było wyjścia, to jedyny sposób, żeby dopasowywać szyte i drutowane ubrania.


2 komentarze:

  1. Kochana! Jesteś niesamowita!!! Jura mi powiedziała, że przeziębiona jesteś, ale teraz już wiem czym się zajmowałaś, jak pod przykrywką choroby nie chciałaś z domu wychodzić :P Gratuluję wytrwałości i skrupulatności - sweterki są super. Buźka

    OdpowiedzUsuń